Sport

1.2.2019.
Posavska Hrvatska

Proglašenje najboljih sportaša Brodsko-posavske županije za 2018. godinu

Tot, Novaković, ŽNK Viktorija, KKK Olimpik

Sport : Tot, Novaković, ŽNK Viktorija, KKK Olimpik

Županijska Zajednica športskih udruga i saveza, te Brodsko-posavska županija bili su još jednom organizatori izbora najuspješnijih pojedinaca i udruga u sportu, a svečanost proglašenja najboljih za 2018. godinu održana je u ponedjeljak u slavonskobrodskom Domu Hvidre. Na samome početu sve sportaše, ali i druge goste, pozdravio je predsjednik županijske Zajednice Zvonimir Markotić, a nakon njega i župan Danijel Marušić, koji je sportašima čestitao na uspjesima, te posebno zahvalio trenerima i roditeljima, jer oni, kako je rekao župan, ulažu veliki trud, daruju svoje vrijeme i rad, kako bi se svaki pojedinac mogao kvalitetno razvijati i napredovati u sportu.

Uslijedilo je dodjeljivanje priznanja, koja su laureatima predali župan Danijel Marušić, njegovi zamjenici Stjepan Bošnjaković i Damir Mirković, županijska pročelnica Anica Vukašinović, te predsjednik i članovi Izvršnog odbora Zajednice športskih udruga i saveza, Zvonimir Markotić, Damir Japundžić, Ivan Ćosić, Slavko Milković, Krunoslav Buljan, Krunoslav Hoffer i Zdenko Horvat. Među uzvanicima na svečanosti je bio i Hrvoje Andrić, zamjenik slavonskobrodskog gradonačelnika.

 Nagrada zajednice športskih udruga i saveza

Za izuzetan doprinos razvoju sporta nagrađeni su

- Milan Kolić iz Radovanja

- Ivan Kulić iz Slavonskog Broda

 

Nagrada za najuspješniji rezultat kluba mlađih dobnih uzrasta

- Ženski košarkaški klub Brod na Savi (Slavonski Brod)

- Malonogometni klub Brod 035 (Slavonski Brod)

- Karate klub Slavonski Brod

 

Nagrada za najuspješniji rezultat pojedinaca mlađih dobnih uzrasta

Petra Karij - Šahovski klub Strmac

Darko Erceg - Kajak-kanu klub Marsonia (Slavonski Brod)

Marko Bajan - Rukometni klub Brod

Šimun Marić - Rukometni klub Brod

Leona Pavlešin - Kajak-kanu klub Olimpik (Slavonski Brod)

Mihaela Lazić - Ženski košarkaški klub Brod na Savi

 

 Županijski daroviti sportaši

Karate klub Slavonski Brod: Nikola Birač, Borna Kujundžić, Ivan Perković, Ana Lujić, Dora Has, Rita Mustapić Karla Jurić.

Košarkaški klub Brod: Kristina Županić, Petra Šakota, Ana Katarina Babić, Rea Sudar, Nikolina Vlk, Nina Novak, Rea Špiranović, Željka Sokolović, Ana Aračić, Gabrijela Barišić, Marinela Bekić.

Atletski klub Marsonia (Slavonski Brod): Lorena Šeremet, Petra Lesar, Lana Solar, Filip Orkić, Toni Prusina.

Ženski košarkaški klub Brod na Savi: Monika Buconjić, Nika Kurdija, Ena Ivanković, Marija Fastić Pajk, Leonarda Šebalj, Tea Josipović, Maja Duspara, Magdalena Kavka, Klara Ribarčuk, Ana Ilakovac, Lorena Fonović, Lana Fonović, Edita Poljac.

Odbojkaški klub Posavina Brod: Romana Liška, Iva Rašić, Anabela Bajrić, Sara Crnojević, Viktorija Rašić.

Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška: Miriam Balunović, Anja Kovačević.

Kajak-kanu klub Marsonia (Slavonski Brod): Darko Erceg, Luka Martinović, Domagoj Babić, Hana Ćerić, Lana Turšić, Ivan Fran Arar, Mateo Karakaš, Dora Opačak, Jana Vuković, Vili Ćerić, Emanuel Pavlović, Luka Sokolović, Karlo Rosandić, Barbara Tomljenović, Petra Brkičić, Virginia Lepoglavec, Eva Kravat, Marko Rosandić.

Kajak-kanu klub Olimpik (Slavonski Brod): Leon Matičević, Luka Lipovac, Noa Marić, Antonio Pavlešin, David Orkić, Antonela Orkić, Katja Vukoje, Marija Velikanović, Karla Buhač, Andrea Heđeš.

Šahovski klub Đuro Đaković (Slavonski Brod): Lukas Jurakić, Jan Babler, Filip Ivančević, Mario Drempetić, Dario Tuković.

Ženski nogometni klub Viktorija (Slavonski Brod): Ivona Gostinčar, Mirjam Krajnović, Lucija Petanović, Božica Brekalo, Lana Osoba, Jelena Vidić, Mia Bošnjaković, Irena Jurić, Lea Biondić, Marija Lana Zorić, Laura Šimičić, Emanuela Jurić, Maria Marinović, Layla Forca, Ana Rikert.

Gimnastički klub Sokol (Slavonski Brod): Filip Rosandić, Dominik Alković, Megan Grgurić, Lucija Kovačević, Matea Vidić.

Rukometni klub Brod: Marko Bajan, Šimun Marić.

Šahovski klub Strmac (Nova Gradiška): Dominik Milinković.

Stolnoteniski klub Obrtnička škola-Brod: Karlo Filković, Kristijan Čolić, Viktor Marinić.

 

Najuspješnija županijska školska sportska društva

- Osnovna škola "Dragutin Tadijanović" Slavonski Brod

- Srednja medicinska škola Slavonski Brod

 

 Najuspješniji županijski športaš s invaliditetom

Željko Brica - Odbojkaški invalidski klub Marsonia (Slavonski Brod)

 

: Najuspješnije županijske ženske sportske ekipe

1. Ženski nogometni klub Viktorija (Slavonski Brod)

2. Ženski košarkaški klub Brod na Savi (Slavonski Brod)

3. Ženski kuglački klub Obrtnik (Slavonski Brod)

 

Najuspješnije županijske muške sportske ekipe

1. Kajak-kanu klub Olimpik (Slavonski Brod)

2. Stolnoteniski klub Obrtnička škola-Brod (Slavonski Brod)

3. Malonogometni klub Brod 035 (Slavonski Brod)

 

Najuspješnije županijske sportašice

1. Vanesa Tot (Kajak-kanu klub Marsonia, Slavonski Brod)

2. Nataly Pavlešin (Kajak-kanu klub Olimpik, Slavonski Brod)

3. Brigita Bakić (Kajak-kanu klub Marsonia, Slavonski Brod)

 

 Najuspješniji županijski sportaši

1. Antun Novaković (Kajak-kanu klub Olimpik, Slavonski Brod)

2. Marko Lipovac (Kajak-kanu klub Olimpik, Slavonski Brod)

3. Borna Mađarević (Karate Klub Slavonski Brod)

Posavska Hrvatska : Bilo je lijepo!
Bilo je lijepo!

Sudjelovalo je više od pedeset natjecatelja

Posavska Hrvatska : Najbolje tek dolazi!
Najbolje tek dolazi!

Najveći slavonskobrodski boksač svih vremena

Posavska Hrvatska : Tot, Veočić, kajakaši Marsonije, košarkašice Broda na Savi
Tot, Veočić, kajakaši Marsonije, košarkašice Broda na Savi

Svečanost proglašenja i dodjela priznanja

Posavska Hrvatska : Staza koja voli rekorde
Staza koja voli rekorde

Dejan Radanac ponovno je poboljšao hrvatski rekord na 100 kilometara

Posavska Hrvatska : Turnir koji raste
Turnir koji raste

Ukupno 110 ekipa s 1.130 igračica i igrača

Posavska Hrvatska : Osam dana megdana
Osam dana megdana

Publika je gledala sjajne utakmice

Posavska Hrvatska : Sedamdeset peti rođendan
Sedamdeset peti rođendan

Proslava uz nogomet i druženje

Posavska Hrvatska : Za primjer svima
Za primjer svima

Natjecalo se dvjestotinjak mladih sportaša s invaliditetom

Posavska Hrvatska : Marsonia peti put pobjednik
Marsonia peti put pobjednik

Tradicionalno u Ruščici

Posavska Hrvatska : Europsko središte
Europsko središte

Natjecatelji iz 26 zemalja

Posavska Hrvatska : Na vrhunskoj razini
Na vrhunskoj razini

Turniri košarkaša u kolicima, sjedećoj odbojci, visećoj kuglani

Posavska Hrvatska : Mjesto gdje se trebamo vraćati svaki put!
Mjesto gdje se trebamo vraćati svaki put!

Hrvatska - Slovačka 31:18 (17:10)

Posavska Hrvatska : Iz Slavonskog Broda na svjetska prvenstva
Iz Slavonskog Broda na svjetska prvenstva

Obje su već nekoliko godina u sastavu mladih reprezentacija

Posavska Hrvatska : Turnir kakav Slavonskom Brodu treba
Turnir kakav Slavonskom Brodu treba

Nikada u povijesti na susretima osmine završnice nije bilo toliko gledatelja

Posavska Hrvatska : Antonio pobjedu donio
Antonio pobjedu donio

Hrvatska - Mađarska 5:1 (4:1)

Posavska Hrvatska : Gabrijel, europski prvak!
Gabrijel, europski prvak!

Veočić osvojio jedino hrvatsko zlato na prvenstvu