Predavanje u ŽK Slavonski Brod
Financijska pismenost za učenike srednjih škola
HGK - Županijska komora Slavonski Brod u suradnji s Brodsko-posavskom županijom i HGK - Odjelom za financijske institucije i makroekonomske analize organizira edukaciju na temu financijske pismenosti za učenike srednjih škola.
Edukativno predavanje bit će održano 24. travnja s početkom u 11 sati u velikoj dvorani Županijske komore Slavonski Brod, na adresi Matije Mesića 9, Slavonski Brod.
Hrvatska gospodarska komora dionik je Nacionalnog strateškog okvira financijske pismenosti i kontinuirano provodi različite edukativno-informativne aktivnosti u suradnji s članicama u cilju unaprjeđenja financijskih znanja građana, posebice mladih. Koji su sve izazovi s kojima se susrećemo u svakodnevnom životu, a mogu imati značaj utjecaj/posljedice na naše osobne financije i financijsku sigurnost, koja je razlika između tekućeg i žiro računa, koja je svrha i značaj osiguranja, te zašto je važno voditi brigu o štednji, neka su od pitanja o kojima će se govoriti na predavanju.
Program događanja: uvodno/moderator - Matija Vujević, HGK; Značaj financijske pismenosti za mlade i uloga regulatornih institucija - Ana Pisačić, HNB; Bankarstvo i upravljanje osobnim financijama - Zlatko Ervaćinović, Erste&Steiermarkische bank d.d.; Uloga i značaj osiguranja - Sanja Šimić, OVB Allfinanz Croatia d.o.o. za zastupanje u osiguranju.
Predviđeno vrijeme trajanja edukacije je do 12.30.
Radionica ESG Akademije u Novoj Gradiški
HGK - Županijska komora Slavonski Brod je u suradnji s Gradom Novom Gradiškom, sukladno Ugovoru o sufinanciranju aktivnosti HGK - Županijske komore Slavonski Brod, 14. travnja održala radionicu ESG Akademije u Vijećnici Grada Nove Gradiške. Maja Balen Mušija, viša stručna suradnica HGK - Županijske komore Slavonski Brod, uvodno je pozdravila sudionike i zahvalila Gradu Novoj Gradiški na uključivanju i prepoznavanju aktivnosti Komore u segmentu pružanja edukacija za poduzetnike .
Lucia Ana Tomić, Domagoj Jakobović, Damjan Spoja i Kristina Grbavac, stručnjaci ESG Akademije, sudionicima radionice su predstavili uvid u ključne regulatorne zahtjeve, smjernice i najbolje prakse, s posebnim naglaskom na praktične primjere za učinkovitu prilagodbu ESG regulativama. Izvještaj o održivosti i dostupnost ESG podataka te ESG kvalifikacija dobavljača postaje kriterij odabira dobavljača u dobavljačkom lancu.
Na temelju predstavljenih ESG kriterija, na radionici su predstavnici poduzeća upoznati s mogućnošću ocjene potencijalnih rizika povezanih s poslovanjem dobavljača te izborom onih koji najbolje podržavaju njihove strateške ciljeve održivosti.